Paylaşımın Düşlerle birleştiği nokta !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paylaşımın yeni adresi !

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Çetin Altan’a büyük ödül

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1;) Çetin Altan’a büyük ödül Ptsi Şub. 09, 2009 5:37 pm

Misafir

Misafir

Kültür Bakanlığı’nın “Kültür ve Sanat Büyük Ödülü” bu yıl, edebiyat ve gazetecilik alanındaki uzun soluklu çalışmaları nedeniyle Milliyet yazarı Çetin Altan’a verildi
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından her yıl verilen Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne bu yıl, Milliyet gazetesi yazarı Çetin Altan layık görüldü. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan dün yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Bakan Ertuğrul Günay başkanlığındaki Değerlendirme Kurulu’nun yaptığı değerlendirmede, ödülün Türk edebiyatı ve gazetecilik alanında uzun soluklu çalışmaları, üretken ve kişilikli tavrı, başta deneme, roman, tiyatro oyunları olmak üzere edebiyatın hemen her türünde ürünler vermesinin yanı sıra gazetecilik alanında bir ekol oluşturması, ‘Şeytanın Gör Dediği’ adlı köşe yazılarında halk kültürüne ve fıkralara bilgece yer vermesi, yazılarında başlangıcından itibaren demokrasiden taviz vermemesi, her dönemde ve her koşulda bu tavrı kararlılıkla sürdürmesi, siyasi, sosyal ve kültürel hayatımıza yaptığı bu önemli katkıların yanı sıra aydın deneyimini ve birikimini ailesinden başlayarak topluma, özgün düşünce duyarlılığıyla aktarması göz önünde bulundurularak Çetin Altan’a verilmesine karar verildi.”

‘Daha mutlu olamazdım’
Altan ise kararın ardından yaptığı açıklamada, “Şimdi böyle genç, çocuk gibi ‘Çok neşelendim, daha mutlu olamazdım’ diyebilir miyim? Yakışmaz 82 yaşındaki birisine, değil mi?” diye konuştu. Altan, ödülü “sürpriz” olarak karşıladığını sözlerine ekledi.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]